AR-GE

AR-GE Laboratuvarlarımız kozmetik, dermokozmetik ve takviye edici gıda alanında faaliyet gösteren, bir AR-GE laboratuvarıdır.

Bünyemizde bünyesinde kimyager, botanik uzmanı, moleküler biyolog gibi değişik meslek gruplarından uzmanlar bulunmaktadır. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan EGE üniversitesinde bulunan AR&GE Laboratuvarımızda dalında uzman akademisyenlerden oluşan danışman kurulumuzla birlikte hizmet verilmektedir.
itki Araştırma Merkezi, Kozmetik Ürün Geliştirme Laboratuvarı, Enstrümental Analiz Laboratuvarı, Ambalaj Ar-Ge Laboratuvarı ve Ürün Performans Laboratuvarları bulunmaktadır.

Cihaz ve donanım açısından gelişmiş bir alt yapıya sahip olan Ar-Ge merkezinde bulunan analitik cihazlar arasında HPLC, Flash tomografi, Liyofilizatör, Rotary evolution sistemi gibi cihazlar mevcuttur.

TÜBİTAK projeleri, üniversitelerle ortak işbirlikleri ile yeni ürün geliştirme çalışmaları bu merkezde yapılmaktadır.

R&D LABORATUVAR

Ara ürün ve son ürünler için gerekli tüm testlerini (HPLC, GC, Mikrobiyal testler, Challange test ve stabilite testleri) kendi bünyesinde yapmaktadır.    Avrupa Birliği Regülasyonuna uygun raporlamalar yapılmaktadır.

Turcos Kozmetik A.Ş Bünyesinde verilen Bitkisel Aktif içerik ve Ektraksyon Hizmeti

Her yıl ARGE laboratuvarlarımızda 200’a yakın bitkiyi tarıyor ve aralarında aktif ve etkili olanları portföyümüze ekliyoruz.

Çeşitli saflık derecelerinde izolasyonunu yapabildiğimiz molekül, ekstre ve uçucu yağları müşterilerimizin tercihine sunarak onlar için üretmiş olduğumuz ürünlerde daha yüksek kalite standartı yakalamaktayız.

Ürünlerimizi toz ve likit extrasyonlar haline yada %99+ saflıkta moleküler düzeyde sizlere sunabilmekteyiz.

Scroll To Top
Close
Close
Shop
Close

My Cart

Shopping cart is empty!

Continue Shopping